Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto szuka kandydatów do Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Facebook

To bardzo ważny organ. Zasiadają w nim przede wszystkim społeczni działacze, którzy patrzą na ręce miejskim urzędnikom. Rada wydaje opinie co do stanowionego przez miasto prawa. Pracownicy Urzędu Miejskiego bardzo się z nimi liczą- przekonuje przewodnicząca rady, Katarzyna Mróz z Fundacji Dom Pokoju.

Posłuchaj:

Rada liczy 10 osób, dwóch z nich to przedstawiciele urzędu, dwóch kolejnych rady miasta, reszta  to społeczni działacze, wybrani spośród kandydatów zaproponowanych przez wrocławskie fundacje czy stowarzyszenia. A tych jest we Wrocławiu bardzo dużo, mówi Jacek Sutryk, dyrektor dep. spraw społ. w magistracie:

Niestety, jak dotąd kandydatów do rady brak. Mogą oni jednak być zgłaszani jeszcze przez tydzień. Głosowanie rusza natomiast 9 czerwca, wraz z pierwszym Kongresem Wrocławskich Ruchów Miejskich. To pierwsze takie wydarzenie w historii miasta, skupi  jak przewidują organizatorzy  blisko trzystu przedstawicieli organizacji pozarządowych z naszego miasta:

– mówi Agata Bulicz z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Ale nie chodzi tylko o rozmawianie. Efekty kongresu mają być namacalne:

Kongres odbędzie się w zajezdni przy ul. Legnickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023