Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto szuka organizatora jarmarków

Facebook

Do Bożego Narodzenia jeszcze dużo czasu, ale już wiemy, jaki będzie tegoroczny jarmark. Urzędnicy chcą, by był jeszcze większy. Ogłosili właśnie konkurs i szukają nowej firmy, która przez trzy najbliższe lata będzie zajmowała się organizacją świątecznego targowiska w Rynku.

fot. wroclaw.pl

Miłośnicy świątecznego nastroju będą zachwyceni,  bo jarmark urośnie. Stoiska będą rozstawione nie tylko wzdłuż fragmentów ul. Oławskiej, Świdnickiej oraz na płycie Rynku – jak do tej pory, ale także na placu Solnym. Tam ma znaleźć się przede wszystkim, jak to określili urzędnicy, strefa rozrywki.

Nie wygląda jednak na to, by jarmark miał być bardziej wrocławski niż jego poprzednie edycje, czego domagała się część rękodzielników i artystów z Dolnego Śląska. Organizator imprezy musi, tu cytat z konkursowego ogłoszenia: zapewnić  „prezentację i sprzedaż […] produktów regionalnych z kraju i zagranicy”. Charakter imprezy się więc nie zmieni i będzie taki jak do tej pory.

Jeżeli chodzi o jarmark świętojański w czerwcu, to w osobnym konkursie, poszukiwany jest nowy organizator, który będzie zajmował się nim przez trzy lata. Tutaj wielkich zmian nie będzie. Czerwcowy targ wciąż ma być mniejszy niż ten bożonarodzeniowy. Rozstawiony zostanie na wschodniej pierzei Rynku oraz wokół pręgierza, a także na kawałku ul. Oławskiej i Świdnickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023