Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław. Zapowiedź 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy

Facebook

Śląsk Wrocław zmierzy się w derbowym starciu z Miedzią Legnica o ligowe punkty. Wrocławianie będą chcieli wykorzystać beznadziejną formę w tym sezonie zespołu z Legnicy i powalczyć o 3 pkt. Zaciętej walce na boisku przyświecać będzie czysto towarzyska atmosfera. Kibice obu klubów przyjaźnią się od lat.

Fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław
Fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław

Miedź Legnica w tym sezonie ligowym spisuje się fatalnie, legniczanie z dorobkiem 6 punktów zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji 8 oczek. Drużyna może pochwalić się także niechlubnym mianem najgorszej defensywy ligi, nie udało im się zachować czystego konta w żadnym z dotychczasowych meczów. Zespół prowadzony przez Grzegorza Mokrego potrzebuje ligowych punktów jak tlenu, dlatego może być też niezwykle groźny.

Z kolei Śląsk Wrocław po niespodziewanej wyjazdowej wygranej z Wisłą Płock (1:2, bramkę w doliczonym czasie gry zdobył fenomenalny w tym sezonie Patrick Olsen), chce podtrzymać swoją wzrastającą formę i piąć się po szczeblach ligowej tabeli. Wrocławianie mimo zajmowanego miejsca w środkowej części stawki, do podium tracą jedynie 6 punktów. Kto wygra te starcie? Dowiemy się już niebawem.

 

Najważniejsze informacje

Kto? Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław

Kiedy? Niedziela, 06.11.2022, godzina 12:30

Gdzie? Stadion im. Orła Białego, Legnica

Sędzia? Piotr Urban

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj