Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Międzynarodowy Dzień Puzzli

Facebook

Już jutro obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Z tej okazji grupa miłośników tej gry postanowiła ułożyć składającą się z 60 tysięcy elementów największą układankę na świecie. Wydarzeniu przyświecać będzie wyjątkowy cel. Ułożone puzzle zostaną wystawione na licytacje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

/materiały prasowe/ Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Układanie puzzli to nie tylko dobra rozrywka, to także miły sposób na ćwiczenie swojego mózgu. Uczą koncentracji i skupienia uwagi na jednej rzeczy. Pozwalają na relaks, wyciszenie, a także pozytywnie wpływają na regulowanie poziomu stresu. Wspomagają też naszą pamięć i uczą logicznego myślenia, a przypomnijmy, że wciąż mówimy o zabawie.

Puzzle „What a Wonderful World” składają się z 60 000 elementów, układać je będzie ponad 50 osób. Układanie ich było podzielone na kilka etapów pracy, ten ostatni będziemy mogli obserwować w Muzeum. Pozostałe elementy uczestnicy scalą w domach.

Układaniu poszczególnych fragmentów będą mogli przyglądać się zwiedzający. Puzzle o wymiarach 8,84 m x 2,43 m będą prezentowane w holu Muzeum Narodowego we Wrocławiu aż do 12 lutego 2023!

Układanka „What a Wonderful World” została zakupiona w USA i sprowadzona do Polski przez miłośników puzzli z Wrocławia. Pasjonaci zdecydowali, że po ułożeniu zostanie ona przeznaczona na licytację w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wydarzenie startuje w niedziele 29 stycznia, od godziny 10 do 13.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj