Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mieszkańcy Dolnego Śląska czują się coraz bezpieczniej

Facebook

To co najważniejsze dla mieszkańców województwa dolnośląskiego to możliwość łatwego dodzwonienia się do Policji pod numer alarmowy 997 lub 112, szybkie przybycie policjantów po wezwaniu na miejsce zdarzenia oraz skuteczność Policji (m.in. zatrzymanie przestępców, odzyskanie mienia, przywrócenie porządku).

Tak wynika z raportu Polskiego Badania Przestępczości. O zdanie pytamy mieszkańców i na tej podstawie wyciągamy wnioski dotyczące działań Policji, mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji:

Raport pokazuje czego najbardziej obawiają się mieszkańcy DŚ. Te zagadnienia zmieniają się na przestrzeni lat, dodaje Petrykowski:

Dolnoślązakom zadano pytanie jak oceniają pracę Policji. Najbardziej zadowoleni z pracy Policji w około 80 procentach są najmłodsi badani, osoby mieszkające we Wrocławiu oraz bezrobotni i studenci, dodaj Petrykowski:

To co najważniejsze dla mieszkańców województwa dolnośląskiego to możliwość łatwego dodzwonienia się do Policji pod numer alarmowy 997 lub 112, szybkie przybycie policjantów po wezwaniu na miejsce zdarzenia oraz skuteczność Policji (m.in. zatrzymanie przestępców, odzyskanie mienia, przywrócenie porządku) i te role w opinii większości spełniają:

Ankietowanych było 1000 osób, a cały raport znajdziecie na stronie Policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020