Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mikołajki z Hydropolis

Facebook

Mistrzyni cukiernictwa Natalia Kudela z Małej Cukierenki pokaże, jak przygotować świąteczne pierniczki, a fabryka elfów Świętego Mikołaja pomoże wykonać domowe ozdoby choinkowe. Hydropolis zaprasza do rodzinnego, wspólnego świętowania mikołajek przez cały najbliższy weekend – tym razem on-line.

Piernikowe wypieki

Pieczenie i zdobienie pierników to grudniowa tradycja wielu polskich domów. Mimo że nie każdy jest zdolnym cukiernikiem, wypieki można z łatwością zamienić w rodzinną zabawę. Jak to zrobić?  Dowiecie się tego w sobotę, 5 grudnia o godz. 9.00 na facebookowym profilu Hydropolis.

W trakcie wspólnego pieczenia goście porozmawiają o tradycji pieczenia pierników, niezwykłych właściwościach tych słodkości, które kiedyś uznawane były za lekarstwo i o przepisach sprzed wieków. Nie zabraknie również porad dotyczących dekorowania, dzięki którym pierniczki staną się nie tylko pyszne, ale również będą pięknie się prezentować na świątecznych stołach.

Fabryka elfów

Z kolei w niedzielę, 6 grudnia we wrocławskim centrum wiedzy o wodzie pojawią się pomocnicy Świętego Mikołaja. To właśnie dzięki ich pracy Mikołaj zawsze w porę dostarcza prezenty do wszystkich dzieci. Tym razem elfy na miejsce swojej fabryki wybrały Hydropolis, gdzie podczas ekologicznych warsztatów pokażą, w jaki sposób można wykonać kartki i wyjątkowe ozdoby świąteczne, takie jak np. gwiazdy z materiałów przeznaczonych do recyklingu oraz skarpetkowego Mikołaja. W rolę pracowników Świętego Mikołaja wcielą się animatorzy z Hydropolis.

Wypiekanie pierników z Hydropolis zaplanowano na 5 grudnia o godzinie 9.00, a ekologiczne warsztaty w fabryce elfów na 6 grudnia w  godzinach: 9.00, 14.00 i 18.00. Żeby dołączyć do wydarzeń, wystarczy wejść na facebookowy profil Hydropolis

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024