Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mikrogranty po raz piąty! Czas na podsumowanie ostatniego roku

Facebook

Podsumowanie piątego roku ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty, prowadzonego przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella. Z kim udało nawiązać się współprace w tym roku?

/fot. Jerzy Wypych

Czym są Mikrogranty?

– mówiła Jagoda Olczyk z Wrocławskiego Instytutu Kultury

Był to kolejny, pełen nowych pomysłów na oddolne działania rok, w trakcie którego w trzech naborach wrocławianie i wrocławianki zgłosili do Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella aż 373 projekty. Jednak nie tylko dlatego!

  • Po pierwsze – obszar lokalnych działań poszerzył się o mniej zaktywizowane punkty na osiedlach
  • Po drugie – kolejny raz nawiązano współpracę z wieloma nowymi, stawiającymi swoje pierwsze kroki w aktywistycznym miejskim świecie osobami, grupami czy organizacjami pozarządowymi
  • A po trzecie – bardzo widoczną i coraz chętniej angażującą się w realizację inicjatyw grupą są osoby z doświadczeniem migranckim i/lub uchodźczym

Ile projektów zostało zrealizowanych?

/fot. Jerzy Wypych

Jakie korzyści płynna z programu?

Program Mikrograntów, dzięki swojej dostępności formalnej, pozwala na podjęcie działań osobom o niepolskim pochodzeniu. To przedkłada się na zainteresowanie uczestnictwem w programie nowych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia.

/Wrocławski Instytut Kultury

Na jakie pytania dostaniemy odpowiedzi podczas podsumowania?

Organizatorzy odpowiedzą między innymi na to:

  • Jakie wyjątkowe pomysły wrocławianie i wrocławianki zrealizowali w tym roku?
  • Gdzie działo się na mapie miasta najintensywniej?
  • Jakie są „nowe trendy” w działaniach lokalnych?

Kiedy odbędzie podsumowanie?

17 grudnia o godzinie 11:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) odbędzie się podsumowanie tegorocznych, mikrograntowych działań.

Co trzeba zrobić, żeby dołączyć do spotkania?

Aby dołączyć do spotkania, trzeba się zapisać przez FORMULARZ. Podczas wydarzenia, liczbowo i tematycznie podsumują edycję koordynatorki i koordynator trzech mikrograntowych ścieżek: Anna Bieliz wraz z Alicją Pietrzyk i Kazimierzem Szepielą.

/Fot. Jerzy Wypych

W tym roku odbędzie się wydarzenie specjalne!

Co roku prezentacjom programowym towarzyszy wydarzenie specjalne – w tym roku będzie to dyskusja. Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Wrocławia poprowadzi rozmowę „Współbrzmienie, czyli o harmonii kultur i języków w Mikrograntach”, której gościniami będą Paulina Maciak z projektu WroMigrant i Anna Cwynar z projektu Active Migrants, a gościem Artur Kviatsinski z Fundacji „Za Wolność Waszą i Naszą”.

/Fot. Patrycja Litwin

Czego dotyczyć będzie dyskusja?

Dyskusja będzie poświęcona dobrym praktykom łączenia się osób migranckich czy uchodźczych z miejscami, do których przybywają. Temat umacniania podmiotowości nowych sąsiadów i sąsiadek jest dla zespołu Mikrograntów niezwykle istotny. Publiczność oczywiście zostanie włączona do dyskusji!

/fot. Jerzy Wypych

Co na zakończenie?

Spotkanie zakończą warsztaty ewaluacyjne dla realizatorów i realizatorek projektów dwóch ścieżek – Mikrograntów Młodzieżowych oraz Mikrograntów NGO. Barbara jest miejscem otwartym i dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. W trakcie wydarzenia będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia PJM oraz z pętli indukcyjnej. Na spotkaniu będzie również asystentka osób niepolskojęzycznych, z językiem ukraińskim.

/ fot. Jerzy Wypych

Znamy daty kolejnych trzech naborów!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

/Wrocławski Instytut Kultury

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023