Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mikrogranty. To ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów

Facebook

To ostatnie dni na zgłoszenie swoich pomysłów do organizowanych w lutym Mikrograntów. Organizatorzy na wnioski czekają do 15 lutego.

/materiały prasowe/Wrocławski Instytut Kultury

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, będący szansą na realizację pomysłów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sztuki oraz wszelkich aktywności o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi.

Kto może wziąć udział?

Nabór przeznaczony jest dla jednej z trzech grup:

  • osób fizycznych
  • grup nieformalnych
  • grup młodzieżowych (od 13 do 21 roku życia)

A także dla organizacji pozarządowych do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Co ważne, swoje propozycje mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście – wystarczy działać w jego granicach.

Jakie pomysły wchodzą w grę?

Najważniejsze, żeby zgłaszane projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki tej samej ulicy, podwórka, czy też osiedla. Mogą to być różnego rodzaju sąsiedzkie warsztaty, plenerowe pokazy czy wycieczki rowerowe lub piesze skierowane do społeczności lokalnej. Program to także szansa na włączenie w nie osób z doświadczeniem uchodźczym i migrackim. Dzielenie się pasjami, integracja, edukacja – w ramach programu wrocławianie i wrocławianki mają szerokie pole do eksperymentowania i łączenia pokoleń!

Jakie wsparcie mogą otrzymać wybrane projekty?

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

 Jak zgłosić swój pomysł?

Wystarczy do 15 lutego wypełnić jeden z formularzy przeznaczonych dla trzech różnych grup, dostępnych na stronie tutaj.

Wybrane przez komisje inicjatywy ogłoszone zostaną 10 marca!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023