Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miłośnicy komunikacji pożegnali w weekend tory na Dyrekcyjnej

Facebook

Dwa zabytkowe tramwaje i jeden współczesny, ale też niecodzienny – bo bez przyczepy – po raz ostatni przejechały jako zlikwidowana przed dwudziestoma laty linia „19”, kursująca ze Ślężnej na Księże Małe tą właśnie ulicą.

To była część ośmiogodzinnego nocnego pleneru fotograficznego z tramwajami w roli głównej. Jednym z motorniczych uczestniczących w wydarzeniu był Marcin Duszyński:

– mówi mama Piotrka, pani Małgorzata. Jej syn także chce zostać w przyszłości motorniczym. Impreza przyciągnęła mnóstwo Wrocławian, starych i młodych: niektórzy kręcili filmy, inni robili zdjęcia, jeszcze inni – po prostu chcieli ostatni raz przejechać się tramwajem po Dyrekcyjnej. Dominowali panowie, nie zabrakło jednak pań – także wśród współorganizatorów wydarzenia:

Zabytkową czerwoną „eNką”, czyli tramwajem Konstal N z lat 60-tych kierował Radosław Janczak:

Z miłośnikami komunikacji Dyrekcyjną żegnał Damian Zdancewicz. Przypomnijmy, Dyrekcyjna zostanie zamknięta dla tramwajów już w najbliższą sobotę (25.06). Torowisko zostanie zlikwidowane z powodu budowy galerii handlowej. Nowe ma powstać na ulicy Hubskiej. Kiedy to się stanie – nie wiadomo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj