Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Minister kultury Piotr Gliński jest przeciwny odwołaniu Morawskiego ze stanowiska

Facebook

Jest już opinia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie odwołania dyrektora Teatru Polskiego - Cezarego Morawskiego. Zapytanie resortu o zdanie było konieczne, żeby władze województwa mogły odwołać szefa teatru. Czy do tego dojdzie?

fot. facebook.com/Teatr.Polski.we.Wroclawiu

Minister kultury Piotr Gliński jest przeciwko odwołaniu Morawskiego ze stanowiska. W piśmie, które przesłał do marszałka województwa Cezarego Przybylskiego doradza, żeby ten ponownie zastanowił się, nim podejmie decyzję o zwolnieniu dyrektora. Opinia jest potrzebna, żeby dokończyć procedurę odwołania Morawskiego. Ale nikt zdania szefa resortu nie musi słuchać. W przyszłym tygodniu zarząd ma zebrać się i podjąć decyzję – co dalej z dyrektorem teatru. Większość członków jest jednak za tym, by natychmiast pozbawić go stanowiska.

Wydanie opinii miało trwać 30 dni, ale resort przedłużył sobie termin na odpowiedź o kolejny miesiąc. Jak argumentował – chodziło o to, by dokładniej przyjrzeć się zarzutom wobec Morawskiego. A wśród nich są przede wszystkim: nierealizowanie zapisów, które Morawski przedstawiał w konkursie na dyrektora, a także mała liczba premier, dezorganizacja pracy teatru i brak pomysłu na rozwiązanie konfliktu wśród pracowników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2020