Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mistrzostwa Polski w Squashu we Wrocławiu!

Facebook

Mistrzostwa Polski w squashu trwają w najlepsze i odbywają się we Wrocławiu. Za nami zmagania juniorskie i seniorskie, ale najlepsze dopiero przed nami. W sobotę 27 czerwca odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski, w którym nie zabraknie zawodników na światowym poziomie. Cała impreza odbywa się w profesjonalnym szklanym korcie w Magnolia Park.

zdjęcia organizatora
zdjęcia organizatora

Więcej informacji znajdziecie: TUTAJ!

Mówi Michał Mierzejewski z klubu Squash Club, organizator imprezy

Squash nie należy do trudnych dyscyplin a jego zrozumienie nie powinno zająć więcej niż 15 minut. W najprostszych słowach jest to dyscyplina sportowa polegająca na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika.

Przed nami najważniejsza część imprezy czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski. Dotychczas zmagania zawodników squasha cieszyły się sporą frekwencją. Organizatorzy spodziewają się, że tym razem kibiców będzie jeszcze więcej.

Poznaliśmy już medalistów wśród juniorów i seniorów. Młodość wygrała z doświadczeniem. Juniorzy wiodą prym również w zmaganiach z seniorami…

Warto przyjść i kibicować zawodnikom. Na gości czekają nagrody, niektóre z nich pozwolą poznać lub polepszyć nasze squashowe umiejętności…

Kort w Magnolia Park jest dostępny dla wszystkich do końca czerwca…

Mówi Krystian Danielecki – organizator

Za pierwowzór gry w squasha uznaje się „Racquet”, czyli grę, która narodziła się w londyńskim więzieniu Fleet Prison. Osadzeni więźniowie szukali rozrywki, która zajęłaby im czas. Dlatego odbijali piłkę od ściany przy pomocy rakietki. Piłka przy odbiciu wydawała charakterystyczny dźwięk „squash”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj