Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Młodzy Ukraińcy zdemolowali pojazdy na Nadodrzu. Pod osłoną nocy i pod wpływem alkoholu

Facebook

Poprzewracane i poobijane motocykle, a także uszkodzony samochód, to efekt nocnego spaceru dwóch obywateli Ukrainy ulicami Nadodrza. Mężczyźni byli pod znacznym wpływem alkoholu, zostali zatrzymani przez policjantów, a teraz czeka ich sprawa w sądzie.

Na nietypowy pomysł spędzenia nocy wpadli 19-latek i jego o 4 lata starszego kolega. Dzięki informacjom od zgłaszającego udało się odtworzyć przebieg całego zdarzenia.

Młodzi mężczyźni spacerując nocą w pewnym momencie zaczęli… niszczyć napotkane, całkowicie przypadkowe pojazdy. Przewrócili skuter i motocykl jednocześnie uszkadzając ich lusterka oraz wyposażenie, a w osobowym Oplu zniszczyli zarówno karoserię, jak i klosz lampy. Na szczęście w porę zostali zauważeni przez jednego z mieszkańców, który przytomnie zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił o tym operatora numeru 112. Dzięki temu funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego, błyskawicznie namierzyli i zatrzymali sprawców przestępstwa.

Spowodowane przez nich szkody zostały wstępnie oszacowane na kilka tysięcy złotych. Młodzi obywatele Ukrainy w chwili zatrzymania mieli ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za tego typu przestępstwo sąd może orzec karę maksymalnie do 5 lat pozbawienia wolności.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj