Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mniej nerwów, więcej wyrozumiałości! Reporter Radia GRA wziął udział w specjalnym szkoleniu dla kierowców MPK [WIDEO]

Facebook

Na drogach tak ciasnych jak wrocławskie ulice w szczycie nie jest trudno o nieporozumienia pomiędzy kierowcami. Nasz reporter wziął udział w specjalnym szkoleniu, jakie przechodzi każdy nowo przyjęty kierowca autobusu MPK, by zobaczyć, jak niełatwo jest się poruszać po drogach tak dużym i tak zatłoczonym pojazdem.

Wszystkim na dobre wyszłoby… nieco więcej wyrozumiałości. Jednym z bardziej kłopotliwych miejsc jest skrzyżowanie ulic Żmigrodzkiej i Broniewskiego:

– opowiada prowadzący szkolenie, Krzysztof Stelmer, kierowca MPK. Niemalże taka sama sytuacja występuje też na ul. Kołłątaja, gdy jadący od Galerii Dominikańskiej autobus chce skręcić w ul. Kościuszki. Dużym kłopotem dla prowadzących autobusy są też ciasne zakręty na osiedlach. Np. nieopodal torów na ul. Czajkowskiego:

– radzi Krzysztof Stelmer. Jest też apel do pieszych i rowerzystów: mimo posiadanego pierwszeństwa nie wkraczajmy pod koła autobusu, jeżeli widzimy, że ruszył już z miejsca na tzw. strzałce warunkowej:

– dotyczy to np. autobusów, które skręcają w ul. Norwida z placu Grunwaldzkiego. Zdradliwa sygnalizacja to także problem przy moście Zwierzynieckim. I tu z kolei ważny apel do kierowców aut skręcających na most z Wybrzeża Wyspiańskiego:

Tym, którzy jadą od strony Psiego Pola do centrum przypominamy natomiast: autobus ma swój gabaryt i nie zawsze zmieści się na jednym pasie. Pamiętajmy o tym mijając roboty drogowe tuż przed Koroną:

W kursie wziął udział Damian Zdancewicz.

Reporter Radia GRA na specjalnym szkoleniu dla kierowców autobusów MPK

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj