Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mniej pieniędzy dla wrocławskich instytucji kulturalnych

Facebook

Wracamy do tematu finansowania działań kulturalnych we Wrocławiu w 2017 roku. 120 milionów złotych – to kwota, którą Miasto przeznaczy na ten cel.

Magistrat podkreśla, że od wielu lat, co roku ta kwota jest podobna, ale zabraknie dotacji rządowych, które otrzymaliśmy na realizację roku Europejskiej Stolicy Kultury:

– mówi dyrektor wydziału Kultury Jarosław Broda. Wśród dużych i ustabilizowanych instytucji znalazł się m.in. Teatr Muzyczny Capitol, który dostanie 115 tys. Zł mniej niż zazwyczaj, mówi Joanna Kiszkis z Capitolu:

Według Magistratu z mniejszym dofinansowaniem poradzą sobie też m.in. Kino Nowe Horyzonty, tutaj dotacja będzie mniejsza o milion złotych, Teatr Pieśń Kozła czy Festiwal Przegląd Piosenki Aktorskiej. W sumie dotyczy to 27 instytucji kultury. Pieniądze mają wspomóc mniejsze przedsięwzięcia dodaje dyrektor Broda:

Magistrat nie wyklucza, że jeśli uda się zaoszczędzić lub zrealizować planowane przychody miasta, to budżet na kulturę może być zwiększony jeszcze do końca roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj