Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

MONIKA pilnuje stanu zdrowia ciężarnych pacjentek i ich nienarodzonych dzieci

Facebook

To jednak nie imię pielęgniarki, a nazwa elektronicznego systemu, który sprawia, że kobieta nie musi spędzać całych dni w szpitalu, by lekarze mogli się upewnić co do stanu zdrowia płodu.

Dzięki nowej technice medycy będą mogli mieć oko na pacjentkę podczas gdy ta będzie wiodła zupełnie normalne życie:

– opowiada kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa prof. Mariusz Zimmer. System jest bardzo praktyczny w użyciu, dodaje:

Jak jednak podkreśla prof. Zimmer, najważniejsze jest bezpieczeństwo. A to w przypadku stosowania MONIKI jest w zasadzie stuprocentowe:

System, który wszedł do użytku w klinice przy Borowskiej jest nie tylko wygodniejszy dla pacjentek, ale także daje dokładniejsze wskazania niż tradycyjna metoda badania polegająca na trzymaniu pacjentki na badaniach w szpitalu:

Klinika posiada obecnie 8 takich urządzeń. Profesor Zimmer podkreśla jednak, że nie każdą ciężarną da się badać za jego pomocą. Z jego użycia wykluczone są kobiety z podejrzeniami poważnych problemów i takie, co do których jasne jest, że ze stanem zdrowia jej i dziecka jest wszystko w porządku. Nową technologię sprawdzą na sobie tylko nieliczne pacjentki:

Nie jest jednak wykluczone, że w miarę postępu i upowszechniania się tej techniki użycie MONIKI i podobnych systemów będzie na porządku dziennym, dodaje profesor Zimmer. To może być jednak kwestia lat. Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej to pierwszy publiczny szpital w Polsce, który wdraża to rozwiązanie. Do tej pory używa go tylko jeden z prywatnych szpitali położniczych w Krakowie.

monika-ciaza

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023