StartWiadomości Wiadomości dnia

Motocykle przyszłości będą się ścigać we Wrocławiu! To będą jedyne takie zawody w tej części Europy

Będzie to kilka dni zmagań pomiędzy studentami i doktorantami wielu europejskich uczelni. Na asfalcie (w kampusie PWr) oraz na torze motocrossowym.

– wyjaśnia Mikołaj Ostrowski, koordynator zawodów. Jeżeli komuś się wydaje, że będą one mniej widowiskowe niż w przypadku tradycyjnych, spalinowych motorów – to jest w dużym błędzie:

– wyjaśnia. Jak dodaje, publiczność będzie mogła liczyć na możliwość przejażdżki takimi niezwykłymi pojazdami.

 

Pomysł na organizację zawodów przywędrował z Barcelony. Tam odbywają się podobne – również przyciągające zawodników z całego kontynentu. Załoga z Politechniki startuje w nich od lat. Jak przyznaje Mikołaj Ostrowski – chodzi w nich nie tylko o wyłonienie najszybszego. Trzeba pamiętać, że motocykle startujące w takich zawodach to autorskie konstrukcje akademickich zespołów:

Wrocławscy studenci są w tym naprawdę dobrzy. W zeszłym roku w Barcelonie zwyciężyli we wszystkich klasyfikacjach. W tym roku też jadą na zawody w lipcu do Hiszpanii. Wkrótce zaprezentują  informacje o przygotowywanym na ten rok pojeździe. „Liczymy na zwycięstwo” – zapewnia Mikołaj Ostrowski.

 

Ale to jeszcze nie koniec. Studenci będą mieli naprawdę dużo pracy, bo prócz przygotowań do startu i własnych zawodów, organizują towarzyszący SmartMoto Challenge festyn elektromobilności:

– mówi Mikołaj Ostrowski. A rozmawiał z nim Damian Zdancewicz.

Zostaw komentarz