Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Motorniczy MPK Wrocław pobity na zajezdni

Facebook

Motorniczy wrocławskiego MPK został pobity na terenie zajezdni tramwajowej Borek przy ul. Powstańców Śląskich. Napastnik został zatrzymany przez policję.

/materiały prasowe/MPK Wrocław/

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy. Na przystanku Krzyki motorniczy tramwaju linii 6 poinformował pasażera, że kończy kurs na pobliskiej zajezdni. Mężczyzna zareagował na to agresją, a po opuszczeniu tramwaju poszedł do służby ochrony zajezdni „złożyć skargę na motorniczego”.

Później, jak wynika z relacji pracowników wrocławskiego MPK, zaatakował motorniczego wychodzącego z zajezdni. Pracownik MPK został kilkukrotnie uderzony pięściami oraz wypchnięty na torowisko pod nadjeżdżający tramwaj. Pojazd zdążył zahamować.

Sprawca, w wyniku podjętej interwencji służby ochrony, postawy pokrzywdzonego i interwencji funkcjonariuszy policji z Komisariatu Wrocław Krzyki, został zatrzymany

– podało we wtorek wrocławskie MPK.

9 czerwca w życie weszła nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, na mocy której zarówno kierowcy, jak i motorniczowie uzyskali status funkcjonariusza publicznego.

Witold Woźny, prezes MPK Wrocław, powiedział, że wciąż zdarzają się akty agresji w stosunku to pracowników wrocławskiego MPK. „Sytuacja, która wydarzyła się w poniedziałek dowodzi temu, że nadanie kierującym statusu funkcjonariusza publicznego było słuszną decyzją. Są to osoby szczególnie narażone w dzisiejszych czasach na agresję, jednocześnie pełniące bardzo odpowiedzialną funkcję” – podkreślił Woźny.

Sprawcy ataku na motorniczego wrocławskiego MPK grozi teraz do trzech lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj