Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

MPK Wrocław wspiera WOŚP. Przewoźnik wystawia na aukcję swój kultowy dźwig

Facebook

Swoją służbę w MPK Wrocław rozpoczął w 1988 roku. Wciąż silny i sprawny, ale już na tyle dojrzały, że nie musi niczego udowadniać. MPK wystawia na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój 35- letni dźwig.

/materiały prasowe, MPK Wrocław

Dźwig jest zbudowany na solidnej podstawie kultowego terenowego Stara 266. Skonstruowany został on na potrzeby wojska oraz służb ratowniczych. Zgodnie z deklaracją producenta może jeździć w wodzie o głębokości do 1,2 metra. Potwierdził to biorąc udział w akcjach ratowniczych m.in. w czasie powodzi. Choć miał co dźwigać, to jednak większość jego pracy polegała na czekaniu, aż coś się wydarzy. Dlatego ma niewielki przebieg, bo zaledwie 75 779 km.

/materiały prasowe, MPK Wrocław

Gwiazda ale nie celebryta

Dźwig sięga pamięcią do historycznych wydarzeń w naszym mieście. Miał bowiem okazję wykazać się w ekstremalnych warunkach podczas powodzi tysiąclecia. Niestety nie zagrał w bijącym rekordy oglądalności serialu Netflixa „Wielka woda”. Rola celebryty nie była mu dotąd pisana, ale zmieni się to w najbliższym czasie.

To kawał historii i bardzo cieszymy się, że możemy się nią podzielić, wspierając przy tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

– podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Ważne jest, że pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Powodem naszej radości jest również fakt, że ten dźwig nie jest już nam potrzebny. Liczba wykolejeń wrocławskich tramwajów spadła o ponad 80 proc. Przed laty było ich nawet 100 rocznie, ale dzięki TORYwolucji w minionym roku było ich tylko 21

– mówi.

Aukcja kultowego dźwigu MPK Wrocław ruszy jeszcze w tym tygodniu. Będziecie mogli wylicytować go poprzez stronę allegro.pl.

/materiały prasowe, MPK Wrocław

To jeszcze nie koniec niespodzianek

To jednak nie wszystko, co wrocławskie MPK przygotowało na tegoroczną aukcję WOŚP. Do wylicytowania będzie także 2-dniowy pobyt dla 10 osób w ośrodku MPK w Sułowie, wśród pięknych widoków Doliny Baryczy. Uczestnicy będą mieli m.in. okazję do wspólnego grillowania z prezesem MPK Wrocław Krzysztofem Balawejderem.

/materiały prasowe, MPK Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023