Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Murawa na Stadionie Miejskim do poprawki

Facebook

Piłkarze Lotto Ekstraklasy wybrali najlepsze boiska w naszej lidze. W Śląsku Wrocław nie mają powodów do paniki, ale nie mają też powodów do dumy. Jak nasza murawa wypadła na tle pozostałych?

fot. Didgeman/pixabay.com

Od trzech lat piłkarze grający w Lotto Ekstraklasie biorą udział w głosowaniu na najlepsze boisko polskiej ligi. Z każdego klubu wybieranych jest kilku zawodników, którzy oceniają murawy w skali od jednego do pięciu. Boisko Śląska Wrocław – ze średnią 3,75 punktu – zajęło w zestawieniu dziewiąte miejsce. To spory regres w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to murawa Stadionu Miejskiego była – zdaniem piłkarzy – trzecią najlepszą w Ekstraklasie. Pocieszający jest fakt, że wyprzedziliśmy kluby z Krakowa czy Poznania. Z drugiej strony oglądamy plecy Niecieczy czy Lubina. Warto dodać, ze murawa naszych dolnośląskich sąsiadów – ze średnią o punkt wyższą niż Śląska Wrocław – już drugi rok z rzędu zajęła w rankingu pierwsze miejsce.

„Europejskie Puchary” za stan murawy – oprócz zagłębia Lubin – należą się również Termalice, Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. W strefie spadkowej rankingu znalazły się Cracovia i Lech Poznań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020