Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na otwarcie nowej wystawy

Facebook

Od 23 marca wrocławską odsłonę ekspozycji będzie można zobaczyć w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu. Towarzyszyć jej będzie bogaty program wydarzeń – spotkań, warsztatów i debat – oraz działań edukacyjnych.

/Muzeum Architektury we Wrocławiu/Fragments of industrial decay Landschaftspark Nord, Duisburg Ger

Architektura staje dziś przed koniecznością odpowiedzi na fundamentalne pytania o swoją istotę – pisze Filip Springer na łamach miesięcznika „Architektura&Biznes”. – (…) to właśnie w rękach architektek i architektów są projektowe narzędzia, które mogą pomóc nam zbudować mniej szkodliwą dla planety przyszłość. Wystawa (…) konstruktywnie podjęła te wszystkie wątki, a jej kuratorom i zaproszonym przez nich twórcom udało się zdefiniować istotne kierunki myślenia o architekturze przyszłości.

/Muzeum Architektury we Wrocławiu/Koryto rzeki Rawy w centum Katowic

Jak przekonują organizatorzy tylko 3%  ziemskich ekosystemów nie zostało zmienione przez człowieka. Kolejne przemiany związane z postępem w nauce i rewolucjami przemysłowymi wzmacniają wpływ człowieka na środowisko.

O czym jest wystawa?

Wystawa „Antropocen” prezentuje współczesne budowle, innowacje i projekty architektoniczne przyszłości, które będą miały realny wpływ na katastrofę środowiskową. Twórcy stawiają pytania, pokazując dzisiejsze problemy, jednocześnie szukają rozwiązań.

Wystawa przygotowana przez zespół Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki miała swoją premierę jesienią 2022 roku w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

/Muzeum Architektury we Wrocławiu/Fot. Jan Graczynski/East News Krakow, 31.05.2022. Budowa plywajacych basenow kapieliska miejskiego na zalewie Zakrzowek na terenie dawnego kamieniolomu.

Od 23 marca wrocławską odsłonę ekspozycji będzie można zobaczyć w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu. Towarzyszyć jej będzie bogaty program wydarzeń – spotkań, warsztatów i debat – oraz działań edukacyjnych. Katalog wystawy znajdziecie tutaj.

Wystawa będzie czynna od 23 marca do 21 maja 2023 roku.

/Muzeum Architektury we Wrocławiu/Kiruna, Sweden City views of the iron mining town of Kiruna

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023