Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na alei Jana III Sobieskiego zostanie postawiona kamera rejestrująca odcinkowy pomiar prędkości

Facebook

Niedługo Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) zamontuje 39 nowych urządzeń do mierzenia odcinkowych pomiarów prędkości. Jedno z nich ma pojawić się na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Urządzenia będą wykonywać pomiar 24 godziny na dobę. Przystosowane są również do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Będą rejestrować prędkość od 30 do 220 km/h oraz identyfikować rodzaj pojazdu, bez względu na porę dnia.

Kamera rejestruje wjazd i wyjazd danego pojazdu ze strefy objętej kontrolą. Następnie na tej podstawie wyliczana jest średnia prędkość, z jaką przejechano dany odcinek.

Przypomnijmy na alei Jana III Sobieskiego, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Droga ta posiada dwa pasy ruchu w obu kierunkach, dlatego przez wielu kierowców traktowana jest jak droga ekspresowa. Prawdopodobnie dlatego odcinek tej trasy został objęty systemem.

Na Dolnym Śląsku odcinkowy pomiar prędkości ma się pojawić także na drodze Bierzów-Przylesie oraz na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj