Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na drogach dla rowerów… mnóstwo łyżworolkarzy

Facebook

Na drogach dla rowerów we Wrocławiu panuje prawdziwy tłok. Pełno na nich jednak nie tylko rowerzystów, ale także… deskorolkarzy, hulajnogarzy i – przede wszystkim – łyżworolkarzy. Najczęściej po prostu mijają się oni z cyklistami. Ale bywają na tej linii konflikty.

Największe konflikty – tam, gdzie najtłoczniej: na ulicach Pilczyckiej, Granicznej czy Lotniczej koło stadionu:

– tak zachowanie rolkarzy komentują w rozmowie z naszym reporterem wrocławscy rowerzyści i podkreślają: jak sama nazwa drogi rowerowej wskazuje – nie jest to miejsce dla sportowców korzystających z rolek. Potwierdza to Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej:

Skoro takie korzystanie z dróg rowerowych jest karalne – czemu rolkarze tak tłumnie korzystają z dróg rowerowych? Oni sami mówią tak:

Waldemar Forysiak podkreśla: strażnicy miejscy – w przeciwieństwie do niektórych rolkarzy   – pamiętają o tych przepisach i zwracają uwagę na ich przestrzeganie!

Forysiak zaznacza jednak: nawet, jeżeli jeździmy na rolkach prawidłowo – czyli po chodniku – musimy pamiętać także o: ostrożnym omijaniu przechodniów, o niestwarzaniu zagrożenia zbyt szybką jazdą czy nie blokowaniu ruchu. W przeciwnym razie grzywna może urosnąć aż do 500 złotych.

Doskonałym miejscem jest na przykład duży plac przed stadionem na Lotniczej. Z rolkarzami i rowerzystami na prowadzącej do niego drodze rowerowej rozmawiał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020