Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na ekranie kina tym razem Warszawa

Facebook

Dziś (16.03.) w kinie Nowe Horyzonty kolejny pokaz 8. sezonu Polish Cinema for Beginners. O 19.00 będzie można zobaczyć film Jerzego Skolimowskiego pod tytułem "11 minut". To polsko-irlandzka koprodukcja ukazująca jeden dzień we współczesnej Warszawie.

Historie zwyczajnych mieszkańców stolicy złożą się nieoczekiwanie na nagłą apokalipsę, którą porównywano do zamachów na World Trade Center. Wydarzenie Festiwalu Filmowego w Wenecji sprzed dwóch lat, którym przypomniał o sobie Jerzy Skolimowski („Start”, „Krzyk”, „Essential Killing”) – jeden z najoryginalniejszych polskich reżyserów filmowych. Na festiwalu w Gdyni film zdobył nagrodę za montaż Agnieszki Glińskiej i muzykę Pawła Mykietyna.

W 8. sezonie Polish Cinema for Beginners przybliżamy krajobrazy, historię i specyfikę polskich miast. Po wycieczkach do Łodzi („Ziemia obiecana”) i Warszawy („11 minut”) odwiedzimy Lublin – dzięki wzruszającemu „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego z Andrzejem Chyrą w roli głównej – by następnie pokazać Wrocław lat 50. w „Pętli”, klasyku szkoły polskiej w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Na koniec jeden z najgłośniejszych (i najdroższych) filmów ostatnich lat – opiewająca historię i piękno Poznania „Hiszpanka” Łukasza Barczyka.

Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię. Pomogą w tym wyjątkowi goście: twórcy filmowi i filmoznawcy, którzy staną się przewodnikami po zakątkach polskich miast i urokach polskiego kina. Gościem najbliższego pokazu będzie montażystka filmu Agnieszka Glińska.

Pokaz „11 minut” odbędzie się 16 marca o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj