Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na parkingach Park&Ride staną szlabany! Postój tylko z ważnym biletem MPK

Facebook

Parkingi Park&Ride będą tylko dla tych, którzy chcą przesiąść się na transport publiczny. Wkrótce wejdzie w życie zmiana, którą miejscy urzędnicy zapowiedzieli na naszej antenie blisko dwa lata temu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta już szuka firmy, która zaprojektuje system bramek kontrolujących wjazd na postoje:

– wyjaśnia rzeczniczka ZDiUM Ewa Mazur. Korzystanie z parkingów ma stać się łatwiejsze, bo jeszcze przed ruszeniem w trasę będzie można sprawdzić, gdzie jest wolne miejsce:

Miasto zamówi je przy okazji kolejnego przetargu – na rozbudowę systemu ITS. Będzie też strona internetowa, na której można sprawdzić stan napełnienia postojów Park&Ride.

Czy pomysł spodoba się mieszkańcom korzystającym na co dzień z parkingów P+R? Pan Michał z Maślic, który parkuje pod stadionem i przesiada się na pociąg do centrum, ma pewne uwagi:

Powody do zadowolenia będą mieć przy okazji wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej korzystający z okolicznych przystanków, nie tylko ci dojeżdżający na przystanki samochodami.

Projekt ma być gotowy w połowie roku, a potem urzędnicy znajdą kolejną firmę – która go zrealizuje.

 

System szlabanów na parkingach P+R zostanie na razie zaprojektowany: na Kuźnikach (koło dworca), w Leśnicy (Snycerska), na jednym z parkingów przy stacji Wrocław Grabiszyn, przy krzyżówce Bardzkiej i Świeradowskiej, na dwóch parkingach przy Kosmonautów (nieopodal Boguszowskiej i koło Fieldorfa), przy Opolskiej (także dwa miejsca – koło Głubczyckiej i przy Karwińskiej) oraz na Ślężnej przy Wzgórzu Andersa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023