Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na politechnice dyskutowano o smogu. Wnioski są zatrważające

Facebook

Nawet 900 osób co roku, umiera we Wrocławiu z powodu zanieczyszczeń powietrza, to wyliczenia naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Na całym Dolnym Śląsku ginie rocznie nawet 3 000 osób. W niektórych miastach powietrze mamy brudniejsze niż w Pekinie.

Samorządowcy, aktywiści i eksperci, dyskutowali na politechnice o zanieczyszczeniach i o tym jak wpływają one na nasze życie.

Mówi prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej.

Ze smogiem trzeba więc walczyć.

Wymienia wicemarszałek Dolnego Śląska, Jerzy Michalak. Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego przekonuje jednak, że to za mało. Zwłaszcza, że nie jesteśmy bezpieczni nawet w zaciszu naszego domu.

Czy jest sposób, by pomóc miastu stanąć „na nogi”?

dodaje Kamil Wyszkowski Dyrektor Generalny Global Compact, ONZ-owskiej komórki zajmującej się wspieraniem zrównoważonego rozwoju.

Aktywiści alarmują, że w tym roku były tylko 4 dni podczas których mogliśmy cieszyć się w miarę czystym powietrzem. Była to zasługa szalejącego nad Polską orkanu. W tym miesiącu jeszcze nie zdarzyło się by wrocławianie oddychali w miarę czystym powietrzem. W ciągu ostatnich dni normy pyłu zawieszonego we Wrocławiu były przekroczone ponad 10-krotnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023