Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się wykład dotyczący sztucznej inteligencji

Facebook

Jutro, 17 kwietnia od godz. 13 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego zatytułowany „Sztuczna inteligencja i medycyna”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Prof. Andrzej Grzybowski jest kierownikiem Katedry Okulistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. A także założycielem i inicjatorem projektów Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”. Specjalizuje się w sztucznej inteligencji w okulistyce, chirurgii zaćmy, leczeniu prezbiopii oraz chorób siatkówki. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie zapobiegania i leczenia krótkowzroczności u dzieci (współautor rekomendacji Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego).

Jest autorem i współautorem ponad 600 artykułów naukowych w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, członek wielu towarzystw naukowych, w tym Academia Europaea, Europejskiego Towarzystwa Badań Narządu Wzroku (EVER), Europejskiej Akademii Okulistyki i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Retinologicznego (Euretina).

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

Obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia, które znajdziecie tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj