Radio Gra Wrocław

Na przesłuchanie przyszedł z narkotykami. Teraz odpowie przed sądem

Na Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy doszło do nietypowego zdarzenia. Podczas przesłuchania, 30 letni mężczyzna sięgając po notes w kurtce, przypadkowo ujawnił całą zawartość swojej kieszeni. Policjanci zabezpieczyli u niego łącznie ponad 70 porcji różnych narkotyków. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W styczniu policjanci z Oleśnicy prowadzili czynności związane z ujawnieniem przestępstwa popełnionego przez 30-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna pomimo wydanego przez sąd zakazu, kierował pojazdem mechanicznym. Wtedy to sprawca tego czynu otrzymał wezwanie na przesłuchanie w wyznaczonym terminie.

Kiedy mężczyzna zgłosił się do jednostki, policjant prowadzący postępowanie zaprowadził go do biura, gdzie rozpoczęło się przesłuchanie. W trakcie tych czynności 30-latek wyciągnął z kieszeni kurtki notes, z którego wystawał fragment woreczka strunowego. Natychmiast zainteresował się nim policjant podejrzewając, że może znajdować się tam nielegalna substancja. Białe kryształki znalezione w woreczku zostały poddane wstępnej analizie, która potwierdziła, że jest to amfetamina.

W dalszej kolejności policjant sprawdził zawartość pozostałych kieszeni odzieży wierzchniej mężczyzny ujawniając kolejne woreczki z substancjami. Ostatecznie funkcjonariusze zabezpieczyli w depozycie łącznie 30 porcji metamfetaminy, 40 porcji amfetaminy oraz 6 tabletek ecstasy.

/KWP Wrocław

30-latek będzie teraz uczestniczył w kolejnych czynnościach procesowych prowadzonych w sprawie posiadania narkotyków. Usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.