Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na rowerze, hulajnodze, rolkach i deskorolce. Wystartowała dogrywka akcji Rowerowy Maj

Facebook

Dogrywka akcji Rowerowy Maj wystartowała! W ramach akcji najmłodsi wrocławianie zachęcani są do aktywnego dojeżdżania do szkoły czy przedszkola. W tym roku majowa kampania zostaje […]

Dogrywka akcji Rowerowy Maj wystartowała! W ramach akcji najmłodsi wrocławianie zachęcani są do aktywnego dojeżdżania do szkoły czy przedszkola. W tym roku majowa kampania zostaje wydłużona o początek września. Szkoły i przedszkola, które do 22 września wykonają najwięcej przejazdów na rowerze, hulajnodze, wrotkach czy rolkach, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ogólnopolska kampania Rowerowy Maj promuje aktywne dojeżdżanie do szkoły i przedszkola wśród najmłodszych. Inicjatorem akcji jest miasto Gdańsk. W 2016 roku, gdy impreza po raz pierwszy zawitała do Wrocławia, wzięło w niej udział niemal 4 tys. aktywnych uczestników z 24 szkół i przedszkoli. Od tego czasu kampania przyciąga coraz więcej osób. W maju tego roku w akcji wzięło już udział ponad 25 tys. dzieci ze 114 wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych.

W majowej edycji, w zwycięskich placówkach, ponad 90 proc. uczniów i przedszkolaków dojeżdżało do placówek na rowerze czy hulajnodze. To imponujący wynik. Kampania cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród najmłodszych wrocławian, dlatego postanowiliśmy nie czekać do następnego maja i jeszcze w tym roku organizujemy we Wrocławiu jej dogrywkę. Chcemy, aby pozytywny zwyczaj jazdy rowerem trwał cały rok, stąd nowa propozycja na jesień– mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Urzędu Miejskiego.

Nagrody dla najbardziej aktywnych

Do wrocławskich szkół i przedszkoli trafiła informacja o wrześniowej odsłonie akcji. Nauczyciele i wychowawcy z placówek, które przystąpią do akcji Rowerowy Maj Dogrywka, codziennie będą odnotowywać, ile osób z klasy lub grupy w danym dniu dojechało na zajęcia w aktywny sposób – na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce.

Klasy i grupy przedszkolne, które wykonają najwięcej przejazdów w ciągu blisko trzech tygodni, otrzymają grupowe vouchery na projekcje filmowe w kinie Nowe Horyzonty – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Konkurs Rowerowy Maj Dogrywka będzie trwać od 5 do 22 września, kiedy to przypada Europejski Dzień bez Samochodu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023