Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na stadionie wrocławskim rusza nauka jazdy na łyżwach

Facebook

Już jutro, w środę o godzinie 19:00 na Lodowisku Tarczyński Areny rozpoczną się pierwsze otwarte zajęcia łyżwiarskie z przedstawicielami wrocławskich drużyn hokejowych: pań z zespołu Wiedźmy 71 oraz panów z Watahy 71.

/materiały prasowe

Kto może wziąć udział?

Może w nich wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Trenerzy i instruktorzy pomogą zarówno w opanowaniu podstaw jazdy na łyżwach, jak i udoskonaleniu techniki.

Hokej to chyba najszybszy sport drużynowy, zarówno jeśli chodzi o prędkość z jaką porusza się krążek, jak i sami zawodnicy

– mówi Paweł Sokołowski, jeden z trenerów.

 Tak, jak w praktycznie każdej dyscyplinie, podstawą jest poruszanie się na nogach, a w tym wypadku jazda na łyżwach. Co z tego, że zawodnik potrafi zrobić różne sztuczki z „gumą na patce” (krążkiem przy kiju), czy „załadować pod ladę” (strzelić pod samą poprzeczkę), jeśli nie będzie w stanie prawidłowo zatrzymać się lub zmienić kierunku?

– dodaje trener.

Zajęcia są skierowano zarówno dla osób, które dobrze jeżdżą na łyżwach, jak i totalnych amatorów, którzy na lodzie stawiają swoje pierwsze kroki.

/materiały prasowe

Wataha 71 i Wiedźmy 71

Zawodnicy Watahy 71 od pięciu lat trenują we Wrocławiu i Świdnicy. Seniorzy występują w rozgrywkach amatorskiej Zachodniej Ligi Hokejowej i pojedynczych turniejach. Około półtora roku temu, dziewczęta założyły swoją własną drużynę – Wiedźmy 71. Oba zespoły posiadają także sekcje juniorskie. Poza sezonem zimowym panie i panowie trenują hokej na rolkach.

/materiały prasowe

Zajęcia na Lodowisku Tarczyński Areny będą odbywały się w każdą środę do końca lutego, zajęcia z trenerem są bezpłatne, trzeba jedynie zapłacić za wstęp na lodowisko.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tutaj. 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024