Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na Tarczyński Arena powstanie muzeum Śląska Wrocław

Facebook

W muzeum mają znaleźć się pamiątki przypominające o najważniejszych wydarzeniach, historiach i zwycięstwach klubu. W planach jest prezentacja między innymi pucharów i trofeów. Muzeum ma powstać między trybunami B i C, obok obiektu powstanie pub sportowy.

Muzeum ma nawiązywać nie tylko do ostatnich sukcesów Śląska Wrocław (Mistrzostwo Polski 2012), ale także do lat 50,60 i 70, czyli czasów, których wielu kibiców nie miało okazji oglądać na żywo.

Szalone lata 70-te

Mało kto już pamięta, ale pod koniec lat 70-tych, Śląsk Wrocław miał swój jeden z najlepszych okresów w historii istnienia klubu. Wrocławska drużyna dominowało zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski. Pełne trybuny i udane mecze w europejskich rozgrywkach. W tym czasie Śląsk Wrocław kończył na podium rozgrywki ligowe 5 sezonów z rzędu. Zdobywając swoje pierwsze Mistrzostwo Polski oraz dwa tytuły Wice Mistrza Polski. Kolejny większy sukces przyszedł w 1986 roku, kiedy to po 10 latach, Puchar Polski ponownie zawitał do stolicy Dolnego Śląska.

Długo, długo nic

Następne lata to już duża pousycha, jeśli chodzi o sukcesy sportowe. Wpływ na to miały głównie zmiany ustrojowe w państwie. Śląsk Wrocław jako klub wojskowy stał się obciążeniem dla budżetu. Wrocławianie przez wiele lat balansowali między pierwszą a drugą ligą. Jednak w końcu dało im się wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, gdzie w 2012 roku zdobyli swoje drugie Mistrzostwo Polski.

Historie i perypetie Śląska Wrocław od początku istnienia klubu świetnie podsumował Krzysztof Mielczarek, koordynator muzeum Śląska Wrocław.

W Muzeum chcemy wyeksponować najważniejsze historie, sukcesy, wydarzenia w historii klubu. Szczególnie zależy nam na trochę już zapomnianych czasach – latach 50-tych, 60-tych, czyli początkach Śląska. Na pewno będziemy się starali pokazać ten trudny okres, gdy Śląsk raczkował, nie był jeszcze tak znanym klubem w Polsce. Wystawę zaczniemy od pierwszego sukcesu, czyli awansu Śląska do II ligi w 1956 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj