Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na Targowisku przy ul. Ptasiej powstanie lodówka społeczna, będzie też Pchli Targ

Facebook

Od jutra na targowisku przy ul. Ptasiej stanie lodówka mieszkańców, na stałe przeniesie się tam również znany nadodrzański Pchli Targ. W tym dniu w godz. 10-12 na wszystkich odwiedzających zorganizowany zostanie piknik ekologiczny z licznymi atrakcjami.

/materiały prasowe/UMW

Ryneczek funkcjonuje od poniedziałku do soboty,  głównie w godzinach porannych, a po południu, w zależności od pory roku, do godziny 13.00 lub 15.00. W soboty czynny jest od godz.7.00. do 13.00. Na co dzień można się tam zaopatrzyć w podstawowe produkty takie jak: owoce, warzywa, mięso czy nabiał. Obecnie, ze względu na remont ulicy Pomorskiej, na targowisko można wjechać od ulicy Kurkowej.

Zgodnie z obowiązującymi trendami „zero waste” na terenie targowiska został zrealizowany projekt artystyczny. Aranżacje na targowisku wykonywane są głównie z materiałów z odzysku. Są to m.in. donice, siedziska, stoliki, elementy ogrodzenia. Teren bazarku w ostatnim czasie przeszedł remont, dzięki czemu otoczenie zyskało spójność. Dodatkowo jego wnętrze zdobi nowy mural, który jest wizytówką tego miejsca, podobnie jak inne dzieła artystyczne Nadodrza.

Miłośnicy Nadodrza, chcą aby ryneczek stał się miejscem spotkań, pikników oraz innych wydarzeń o charakterze lokalnym. Na placu jest też miejsce na kawiarenkę lub inną formę gastronomii. Chętni do prowadzenia tego typu lokalu mogą zgłaszać się do zarządcy terenu.

Lodówka przy ul. Ptasiej będzie czwartą lodówką, która stanie na wrocławskim targowisku. W mieście istnieją takie już na targowisku przy: ul. Niedźwiedziej, Ryneczku Jemiołowa i Bazarze Komandor. Działania te maja na celu popularyzację akcji „Wrocław Nie Marnuje” przy wykorzystaniu potencjału targowisk.

Przyczynić się ma to do m.in.: ożywienia i podniesienia atrakcyjności tych miejsc oraz zadbanie o potrzeby mieszkańców w zakresie dostarczania i nie marnowania żywności. Zarządcy i kupcy chętnie włączają się w akcję pomagania sobie nawzajem, ponieważ z lodówki może skorzystać każdy. Ludzie dzielą się posiłkiem, nadwyżkami lub częstują się jej zawartością

– mówi Małgorzata Golak, dyrektorka Biura Rozwoju Gospodarczego.

Piknik ekologiczny połączony zostanie z Pchlim Targiem. Popularyzowana będzie na nim idea „less waste” poprzez m.in. utworzenie nowej jadłodzielni.

Na specjalnie utworzonej EKO STREFIE czekać będzie wiele atrakcji:

  • Pchli Targ Nadodrze – kiermasz rzeczy używanych i niepotrzebnych
  • Pokaz gotowania z degustacją
  • pogadanki o niemarnowaniu żywności i promocja lokalnych produktów
  • kącik dla dzieci z kolorowankami

Przeprowadzona zostanie także zbiórka nakrętek dla hospicjum oraz wymiana książek i gier planszowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj