Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na terenie byłej kopalni kamienia w Świerkach może powstać Podwodny Park Krajobrazowy

Facebook

Miałoby to być połączenie obiektu rekreacyjnego, z edukacją na temat środowiska podwodnego. Propozycja takiego projektu pojawiła się w wiosennej kampanii Fundacji Klubu Innowatora.

Mówi Paweł Szafran, zastępca wójta gminy Nowa Ruda:

Będzie to miejsce dostępne dla wszystkich. Aby jednak pomysł mógł zostać zrealizowany muszą zostać zebrane odpowiednie środki finansowe. Pomysłodawcy chcą po nie sięgnąć do samorządu i Unii Europejskiej, nie wykluczają również zbiórki publicznej. Z pomysłu najbardziej zadowolona jest Gmina Nowa Ruda, która wzbogaci się o nową atrakcję turystyczną.

– tłumaczył Paweł Szafran, zastępca wójta gminy Nowa Ruda. Jeśli projekt uda się zrealizować będzie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie bezpiecznie w zimie, będzie można rano nurkować pod lodem, a później pojeździć na nartach lub desce, natomiast latem podziwiać piękno natury. Park ma być otwarty przez cały rok. W tworzenie tego miejsca może włączyć się każdy. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w najbliższą sobotę.

Jeśli uda się zdobyć niezbędne środki i pozwolenia, realizacja projektu mogłaby ruszyć najwcześniej w połowie przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj