Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na tory wracają pociągi na trasie Wrocław Świdnica, przez Kobierzyce i Sobótkę

Facebook

Kończy się modernizacja linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Pierwsze składy pojawią się na odbudowanej trasie już dziś. Pociągi wrócą tam po ponad 20-letniej przerwie.

PKP PKL /Materiały prasowe

Od dziś (1 czerwca), na wyremontowanej linii nr 285, na odcinku Wrocław – Świdnica przez Kobierzyce i Sobótkę, po 20-letniej przerwie przywrócony został ruch pociągów. Na tory wyjadą dwie pary składów na dzień.

Od 12 czerwca planowane jest uruchomienie regularnych przewozów pasażerskich, tj. około 11 par pociągów na dzień.

„Praktycznie przebudowaliśmy niemal 60 km linii kolejowej, która początek bierze od Wrocławia Głównego do Świdnicy Przedmieście. Zmodernizowaliśmy układ torowy, jest nowa nawierzchnia, nowa podbudowa,  zabudowaliśmy trzy mijanki tj. Wrocław Bielany, Sobótka Zachodnia i Kobierzyce” – mówi reporterowi RMF MAXXX Bartłomiejowi Paulusowi, Witold Szczotka z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Koszt modernizacji ok. 60-kilometrowego odcinka wyniósł blisko 217 mln zł. Inwestycja realizowana przez PKP PLK została dofinansowana z funduszy unijnych.

Na części z nich pojawiło się nowe oznakowanie, a także rogatki drogowe. Policjanci apelują więc do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu w pobliżu przejazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj