Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na ulicy Ruskiej mają się pojawić nowe przejścia

Facebook

Przesiadanie się przy Rynku przestanie dla pasażerów tramwajów może wkrótce przestać być udręką. Dzięki dodatkowemu przejściu dla pieszych ma być łatwiej przemieszczać się pomiędzy peronami na przystanku Rynek.

Magistrat sprawdza, czy da się wyznaczyć przejście dla pieszych w poprzek ulicy Ruskiej, tak by z tramwaju do tramwaju nie trzeba było iść na około. Obecnie pokonać trzeba nawet trzy sygnalizacje świetlne. Nowe pasy miałaby natomiast połączyć ze sobą perony bezpośrednio. Jest to możliwe, bo niedawno zmieniły się przepisy. Kiedyś przejście dla pieszych musiało być szerokie na co najmniej cztery metry.

Czyli i tak musiałoby być szersze niż znajdujące się na przystanku Rynek perony. Teraz – wystarczy 2,5 metra. W związku z tym urzędnicy mogą się już zastawiać, czy zebrę da się tam wymalować. Nie będzie to jednak proste zadanie. Zmienić trzeba będzie istniejące światła, a jakby tego było mało w wyznaczeniu pasów mogą przeszkadzać ustawione tam słupy trakcyjne. Mimo to, przejście mogłoby powstać w przyszłym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj