Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na wygodne przejście przez rondo Reagana – jeszcze poczekamy

Facebook

Z szeroko zapowiadanego otwarcia trzech przejść prowadzących na wyspę przystankową – nic nie wyszło. Jeszcze w piątek wszyscy byli przekonani, że piesi od następnego dnia przejdą nowymi pasami na rondzie Reagana – na które czekają zresztą już od niemal dziesięciu lat.

Niestety – jeszcze trochę poczekają. Gdy na miejsce przyjechali po południu przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta okazało się, że firma, która miała przebrukować chodnik i poprawić krawężniki nie zdążyła wywiązać się ze swojego zadania.

W rezultacie wpuszczenie pieszych na nowe przejście mogłoby być niebezpieczne. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – podkreślili urzędnicy i nie pozwolili drogowcom na namalowanie pasów.

Kiedy więc doczekamy się upragnionych pasów? Według nieoficjalnych informacji – w kolejną sobotę. Jak natomiast informuje ZDiUM – sprawa wyjaśnić ma się w drugiej połowie tego tygodnia.

Przypomnijmy – na rondzie mają powstać trzy zebry. Nowe pasy mają prowadzić na wyspę z przystanku „jedynki”, od strony pasażu handlowego oraz od strony przejścia dla pieszych łączącego politechnikę i „sedesowce”. Sygnalizacja świetlna już stoi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020