Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Najnowocześniejsza pracownia rezonansu w Polsce jest we Wrocławiu!

Facebook

Najnowocześniejszy aparat do rezonansu magnetycznego w Polsce jest we Wrocławiu. Nowa pracowania powstała w Zakładzie Radiologii Ogólnej, Zabiegowej i Neurologii szpitala przy Borowskiej. Sprzęt jest tak czuły, że pozwoli na zaawansowane badania serca, mózgu, kręgosłupa czy prostaty.

/materiały prasowe/

Nowa, warta prawie 10 mln złotych, inwestycja to wybawienie dla małych pacjentów Przylądka Nadziei – kliniki onkologicznej dla dzieci:

– zapewnia dyrektorka Przylądka Nadziei prof. Alicja Chybicka. Nowa maszyna pozwoli jednak nie tylko na dokładniejsze rozpoznanie. To także większy komfort pacjentów. Profesor Chybicka jest przekonana, że dzieci będą się mniej bały nowoczesnego urządzenia. W przeciwieństwie do starszego modelu ma ono otwartą konstrukcję:

 

Ale – choć Przylądek Nadziei będzie głównym „klientem” nowej pracowni – to skorzystają wszyscy pacjenci szpitala przy Borowskiej. I młodzi, i starsi:

– wyjaśnia kierownik zakładu radiologii USK prof. Marek Sąsiadek.

 

Montaż urządzenia w budynku szpitala nie był wcale prosty. To nie jest maszyna, którą się wyjmuje z pudełek i składa. Aparat został wstawiony przez… specjalnie wykutą dziurę w ścianie. Wcześniej – tę wielką i ciężką maszynę trzeba było przenieść nad innym budynkiem szpitala za pomocą dźwigu:

– mówi Marek Dmoch z działu utrzymania obiektu ESK. Cała ta operacja trwała 3 tygodnie. Część potrzebnej na zakup i instalację rezonansu kwoty 10 mln złotych ofiarowali anonimowi darczyńcy Przylądka Nadziei.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024