Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Napisz list. Zmień życie!

Facebook

Ruszył Maraton Pisania Listów - to wydarzenie, które odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie  przeciwstawiają się naruszeniom praw człowieka.

 

Taki list możemy napisać między innymi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, która znajduje się na wrocławskim Rynku, a do kogo piszemy ?

 

Mówi Ewa Długosz z Czytelni Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka, a jakie osoby w tym roku wybrała organizacja?

Łącznie w całej Polsce listy pisane są do 10 osób, we Wrocławiu Dolnośląska Biblioteka Publiczna wybrała z tej dziesiątki – 6 ofiar.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni. Zapewniają kartki oraz długopisy. I jak mówią – Każdy list ma znaczenie. Akcja w zeszłym roku odniosła spory sukces…

A podczas zeszłorocznej edycji łącznie w Polsce napisano ponad 300 tys. listów.

Jednym z bohaterów, któremu możemy pomóc jest Ibrahim…

A jak informuje Amnesty –  Apelujemy o ujawnienie, gdzie znajduje się Ibrahim i umożliwienie mu kontaktu z rodziną oraz prawnikiem, a także o ochronę przed torturami oraz domagamy się wypuszczenia Ibrahima na wolność, chyba że jest oskarżony o przestępstwo uznane w prawie międzynarodowym.

Listy możemy pisać do 8 grudnia, a szczegółowe informacje znaleźć możemy na stronie Amnesty 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021