Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy dyrektor artystyczny Orkiestry Leopoldinum

Facebook

Został nim Joseph Swensen amerykański dyrygent, skrzypek i kompozytor. Kilka słów o nowym szefie opowiedział Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.

Posłuchaj:

– mówi  Andrzej Kosendiak. Jakie plany na kolejny sezon artystyczny ma nowy dyrektor?

W przyszłym sezonie, w programie znajdą się takie utwory, by nie tylko przyjemnie się ich słuchało. Chcemy sprawić by nasi goście nie tylko słuchali, ale także widzieli w jaki sposób różne utwory muzyczne się ze sobą łączą. W programie na nowy sezon zaprezentujemy  muzykę amerykańską oraz  muzykę skandynawską. Coś co mnie bardzo cieszy to fakt, że zachęca się mnie do wprowadzenia do programu utworów do tej pory mało wykonywanych a także wiele utworów muzyki nowej. Mamy nadzieję, że właśnie starą muzyką zagraną w nowy sposób przyciągniemy młodych ludzi do świata muzyki klasycznej – opowiada Joseph Swensen.

Co najbardziej lubi we Wrocławiu?

Kilka lat temu przyjechałem tu pierwszy raz i od razu się zakochałem. Uznałem, że to jest bardzo szczególne miasto. Mam tutaj już sporo przyjaciół. Tutaj najbardziej podobają mi się ludzie. Każde miasto ma swoją kulturę, a ci ludzie, których spotkałem we Wrocławiu są bliscy mojemu sercu  – mówi Radiu GRA Joseph Swensen.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023