Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezpieczniej w regionie. Na to wskazują statystyki

Facebook

Policja właśnie podsumowała rok 2015 i jest on już kolejnym z rzędu, w którym spadła przestępczość. Jak mówi rzecznik komendanta wojewódzkiego, Paweł Petrykowski, statystyki poprawiły się praktycznie w każdej dziedzinie.

Posłuchaj:

W ciągu kolejnych pięciu lat liczba popełnianych  przestępstw zmniejszyła się o 10 tysięcy. W 2015 roku liczba ta wyniosła nieco ponad 90 tysięcy. Petrykowski zwraca uwagę, że policjanci są bardziej aktywni, jeżeli chodzi o zwalczanie przestępczości narkotykowej. Na tym polu mieli ostatnio dużo pracy, ale też spektakularne sukcesy:

Miniony rok był jednak lepszy nie tylko jeżeli chodzi o liczbę przestępstw kryminalnych. Okazuje się, że spokojniej było także na drogach:

Zatrzymano także blisko 5,5 tysiąca osób siadających za kółko po pijaku. Lepsze statystyki to efekt wytężonej pracy policji,  ale dużo tez zależy od nas samych – zaznacza Petrykowski. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń, jakie na nas czyhają i nie dajemy się tak łatwo nabrać przestępcom:

Wiedzę o tym, jak się bronić przed złoczyńcami czerpiemy z telewizji, prasy, ale też właśnie z programów profilaktycznych organizowanych m.in. przez Policję. W ubiegłym roku dolnośląscy mundurowi wzięli  udział w ponad 50 takich programach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj