Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie będzie unijnych pieniędzy na budowę Mostu Wschodniego i Alei Wielkiej Wyspy

Facebook

Rząd nie chce dać unijnych pieniędzy na budowę Alei Wielkiej Wyspy. Ministerstwo Rozwoju odrzuciło wniosek o przyznanie dotacji na budowę trasy łączącej ul Krakowską z ul. Mickiewicza przez nowe mosty na Oławie i Odrze.

Ale magistrat nie traci nadziei:

– mówi rzecznik ratusza Arkadiusz Filipowski. Dlaczego ministerstwo nie popatrzyło na miejski wniosek przychylniejszym okiem?

– tłumaczy Filipowski, ale dodaje, że miasto nie zrezygnuje z budowy tej drogi nawet, jeżeli odwołanie nie przyniesie skutku i decyzja resortu kolejny raz będzie negatywna:

O powodzenie inwestycji bardzo martwią się wrocławscy kierowcy. Na Aleję Wielkiej Wyspy czekają jak na zbawienie:

Ale to nie jedyna pilnie potrzebna inwestycja drogowa, komentują:

Przypomnijmy, że plany budowy Alei Wielkiej Wyspy sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Potem mówiło się o nich od 2009 roku. Ciągle coś jednak stało na przeszkodzie. Ostatnią pokonaną przeciwnością był opór mieszkańców Wielkiej Wyspy zrzeszonych w stowarzyszeniu Akcja Park Szczytnicki. W tym roku korzystnie dla magistratu zakończyła się sądowa batalia przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, wywołana po oprotestowaniu przez społeczników decyzji środowiskowej zezwalającej na budowę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj