Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie można już zapisać się na 4. Wrocław Nocny Półmaraton! [AKTUALIZACJA]

Facebook

Dodatkowy 1000 miejsc w czerwcowym nocnym półmaratonie rozszedł się bowiem w zaledwie... godzinę. To absolutny rekord w historii wrocławskich biegów. Tym samym na starcie pojawi się okrągłe 10 000 zawodników. Przedstawiciele organizatora podkreślają, że liczyli na popularność tegorocznej edycji, ale absolutnie nie spodziewali się aż tak wielkiego zainteresowania.

Rekordowa liczba uczestników wystartuje w tegorocznym PKO Wrocław Nocnym Półmaratonie. Miejsc na czwartą edycję tej imprezy zabrakło wprawdzie już kilka tygodni temu, gdy liczba uczestników dobiła do dziewięciu tysięcy. Organizatorzy zdecydowali się jednak na dołożenie jeszcze tysiąca pakietów startowych, bo jeszcze nigdy zainteresowanie biegiem nie było tak duże – mówi rzecznik imprezy Marcin Janiszewski:

Tym samym w biegu w półmaratonie pobiegnie okrągłe 10 000 zawodników. Już chwilę po zakończeniu pierwszej tury zapisów do organizatorów wciąż spływały pytania o dodatkowe pakiety startowe. Niektórzy zdążyli już stracić nadzieję, że wezmą udział w imprezie. Dlaczego zawodnicy tak długo byli trzymani w niepewności?

– mówi Janiszewski. Tysiąc miejsc to sporo, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie biegiem – nie ma co czekać z zapisywaniem się, ostrzega rzecznik imprezy:

Przypomnijmy: bieg odbędzie się 18 czerwca. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – bo odbywa się w roku Europejskiej Stolicy Kultury. W związku z tym trasę biegu urozmaicą prezentacje multimedialne i mini-koncerty odbywające się po drodze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj