Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie tramwaj na Jagodno, a trasa autobusowo-tramwajowa. Jednak na początek jedynie autobus

Facebook

Nie sam tramwaj na Jagodno, a trasa autobusowo-tramwajowa ma powstać na południu Wrocławia. Niestety w początkowej fazie mieszkańcy będą musieli zadowolić się z jazdy wyłącznie autobusami. Budowa torowiska nie jest możliwa z powodu newralgicznego skrzyżowania z torami kolejowymi. Plus tego rozwiązania jest taki, że autobusy pojadą po wydzielonej drodze i nie będą stały w korkach.

Obecnie miejska spółka Wrocławskie Inwestycje jest na etapie projektowania tego rozwiązania…

Tłumaczy Bartek Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Pomysł budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Jagodno to inicjatywa osiedlowych radnych. Początkowo mówiło się wyłącznie o budowie tramwaju na Jagodno, ale przypomnijmy, że torowisko musiałoby przeciąć się z torami kolejowymi, a niestety brakuje tutaj jednomyślności w wypracowaniu dogodnego rozwiązania. Trasa autobusowo-tramwajowa daje możliwość puszczenia autobusów po wydzielonym torze, na którym ominą one korki…

Przypomnijmy, że PKP negatywnie zaopiniowało propozycję, by linia tramwajowa na Jagodno i linia kolejowa nr 285 krzyżowały się w jednym poziomie. W opinii kolejarzy, istnieje wiele przeciwskazań do stosowania tego typu rozwiązań…

Mówi rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Mirosław Siemieniec.

Zdaniem kolejarzy dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie wiaduktu kolejowego, który byłby równoległy do obecnego wiaduktu, którym przebiegają tory Towarowej Obwodnicy Wrocławia…

Przypomnijmy, że przed nami jeszcze dwie odsłony Panelu Obywatelskiego, które odbędą się 26 września i 3 października. Wrocławscy paneliści rozmawiają o tym, jak usprawnić przemieszczanie się po Wrocławiu, mając na względzie poprawę jakości życia i ochronę klimatu.

Na poziomie lokalnym, do udziału w panelu obywatelskim wyłania się losowo grupę mieszkańców i mieszkanek danego miasta, z uwzględnieniem kryteriów demograficznych, takich jak płeć czy wiek. Stanowi ona „miasto w pigułce”. Rolą panelu obywatelskiego jest dogłębne przeanalizowanie danego tematu, omówienie różnych rozwiązań, wysłuchanie argumentów za i przeciw, a następnie podejmowanie świadomych i przemyślanych decyzji.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024