Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie wszystkie autokary, które mają zawieźć uczniów na ferie, są wystarczająco sprawne!

Facebook

Inspekcja Transportu Drogowego sprawdza autokary w ferie. Niestety, jak się okazuje nie każdy autokar, który zabiera nasze dzieci na zimowy wypoczynek czy wycieczkę, jest do tego przygotowany. W tym roku podczas prowadzonych kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego trafili się przewoźnicy, którzy postanowili zaryzykować życiem swoich młodych pasażerów.

W zeszłoroczne ferie było idealnie. Wszystkie kontrolowane autobusy z dziećmi były sprawne, a kierowcy trzeźwi, wypoczęci i przygotowani do pracy. Tym razem nie jest już tak różowo. Już w pierwsze dni zimowej przerwy szkolnej zatrzymano kilku nieuczciwych przewoźników.

Opisuje jeden z przypadków naczelnik wydziału inspekcji ITD Daniel Woźniak. Były też sytuacje, w których trudno sobie wyobrazić, co myślał sobie kierowca.

Trafiły się też autobusy z wyciekami płynów albo uszkodzoną przednią szybą. Inspektorzy uruchomili w tym roku tradycyjnie punkt kontrolny przy Wzgórzu Andersa. Ustawiają też patrole na drogach prowadzących w Karkonosze. Szczególnie wzmożone działania będą prowadzić w weekend, gdy nadejdzie fala powrotów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024