Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wskazało blisko 3 promile

Facebook

Jak przekazali legniccy policjanci, kierujący samochodem marki Ford nie zareagował na sygnał zatrzymania się i pojechał dalej, po udanym pościgu okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu. Na miejscu otrzymał on mandat w wysokości 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych, zabrano mu także prawo jazdy. Stanie on również przed sądem, gdzie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

/fot. fb. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu/

Po tym jak mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i podjęli pościg za pojazdem. Kilka ulic dalej mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i dopiero wtedy kierujący się zatrzymał. Podczas legitymowania 51-latka mundurowi wyczuli silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo na mieszkańca powiatu jaworskiego nałożono mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych za niezastosowanie się, w celu uniknięcia kontroli, do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującej zatrzymanie pojazdu.

Ponadto 51-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

/fot. dolnośląska policja/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj