Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie żyje mężczyzna potrącony dwukrotnie przez autobus. MPK wydało oświadczenie

Facebook

Wczoraj  po godzinie 18:00 na pętli Sępolno, doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdów MPK. Autobus linii 115 potrącił będącego pod wpływem alkoholu mężczyznę, który znajdował się w tym czasie na jezdni. Półtorej minuty później tę samą osobę potrącił autobus linii 715. Mężczyzna został przetransportowany przez karetkę do szpitala. Pomimo udzielonej pomocy, w dniu dzisiejszym zmarł.

W tej sprawie wrocławskie MPK wydało oświadczenie: 

Obaj kierowcy są doświadczonymi pracownikami: 55- i 35-latek ze stażem w spółce odpowiednio 11- i 5-letnim. Przy planowaniu pracy kierowców zostały dopełnione wszelkie obowiązki wynikające z ustawy o czasie pracy kierowców, zapewniające odpowiednie przerwy i czas wolny. Kierowcy ci nie byli dotychczas sprawcami wypadków drogowych, a kierownictwo zajezdni autobusowej nie miało zastrzeżeń wobec ich pracy.

Pozostaję w kontakcie z kierowcami, którym zaproponowałem opiekę psychologiczną, prawną oraz wszelką pomoc na każdym etapie postępowania prowadzonego przez odpowiednie służby. Podjąłem decyzję, że do czasu jego zakończenia obaj prowadzący nie będą wykonywać obowiązków służbowych.

Spółka współpracuje z organami wyjaśniającymi to zdarzenie a zapis monitoringu został zabezpieczony i przekazany policji.

Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Do czasu zakończenia postępowania spółka nie będzie udzielać dodatkowych komentarzy.

– Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023