Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niebezpieczne miejsce na ulicy Dubois

Facebook

Jeden z naszych słuchaczy zgłosił nam, że na ulicy Dubois w okolicy przystanku tramwajowego "Pomorska” kierowcy nagminnie łamią ograniczenia prędkości. Mieszkaniec chce, żeby miasto wybudowało tam przejście dla pieszych ze światłami.

Przede wszystkim uspokoić ruch. Jakby to jest taki fragment ulicy, na którym jeżeli można jechać 70 –  80 km, to raczej się pojedzie, bo ani wyjeżdżający autobus, który kontrolują te świata, które są w tym miejscu, które chcielibyśmy zarekomendować to do miejsca, prostu nie blokują w żaden sposób także nie ma żadnych fizycznych ograniczeń, żeby jechać tyle ile się chce.

mówi Pan Mikołaj z Nadodrza.

Nawet stojąc na chodniku nie czuję się tu bezpiecznie – dodaje mieszkaniec.

Po prostu jak zauważyłem, że był wypadek na ulicy Dubois tuż obok Kurkowej zrobiło mi się trochę gorąco, no bo chodzę tamtędy z dzieckiem codziennie na spacery. Skasowanych 5 barierek oczywiście one są odbudowane po miesiącu od wypadku.  Zrobił się nerwowo, nie czuje się bezpiecznie chodząc tamtędy.

Problemem są też piesi, którzy często skracają sobie drogę przez środek jezdni.

Bardzo dużo starszych ludzi i dzieciaki, które chodzą tędy do szkoły, po prostu widać na porządku dziennym, żę jeżeli są światła zielone, dosłownie 50 -100 m dalej to korzystają z tego także, jest to niewielka inwestycja, jeżeli chodzi o poziom inwestycji, bo te światła już są. Natomiast jest to duża inwestycja w kierunku bezpieczeństwa i tego, żeby dzieciaki mogły bezpiecznie do szkoły chodzić.

Pomysł stworzenia przejścia pojawiał się już w wcześniej.

Wymyśli to uczniowie LO nr 3 na Składowej i oni w 2017 czyli 4 lata temu zgłosił do WBO projekt nr 299 i zgłosili się do mnie i wspólnie zbieraliśmy głosy na ten projekt. Wtedy zabrakło nam muszę powiedzieć bardzo mało głosów, żeby ten projekt został zrealizowany  – raptem 35 –  także pokazuje to, że mieszkańcy oczekiwali takiego rozwiązania.

mówi Izabela Duchnowska ze stowarzyszenia Nowe Nadodrze.

Wniosek o wymalowanie dodatkowych pasów na ul. Dubois trafił już do Wydziału Inżynierii Miejskiej.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023