Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nielegalne wysypiska odpadów muszą zniknąć!

Facebook

Nielegalne wysypiska muszą zniknąć! Partia Zielonych chce rozmawiać o gospodarce odpadami. Przypominają o katastrofie ekologicznej jaka niedawno miała miejsce przy ul. Szczecińskiej. Był to największy pożar w ostatnich latach na Dolnym Śląsku.

Zieloni uważają, że jesteśmy świadkami działania zorganizowanych grup przestępczych, trudniących się importem i nielegalnym składowaniem odpadów. Złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierowane do Prokuratora Generalnego. Jest to jedno z czterech pism, które wrocławscy Zieloni wysłali w sprawie składowiska przy ul. Szczecińskiej. Pozostałe dokumenty otrzymali Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Wojewoda Dolnośląski i Prezydent Wrocławia.

Wrocławskie koło Partii Zieloni organizuje 14 lutego „Okrągły Stół ws. Dolnośląskich Nielegalnych Wysypisk”. Na spotkanie zostaną zaproszone wszystkie organy „zamieszane” w problem. Starości i prezydenci miast na prawach powiatu, przedstawiciele Marszałka Województwa, Wojewody, WIOŚ, RDOŚ, jak również Komend wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz prokuratury. Po drugiej stronie, obok wrocławskich Zielonych zasiądą członkowie organizacji ekologicznych, działacze ruchów miejskich i innych stowarzyszeń.

Mówi, Julia Rokicka, Przewodnicząca Partii Zieloni we Wrocławiu

Zieloni zarzucają nieprawidłowości administracji i prokuraturze.

W Polsce od marca do czerwca doszło do 48 pożarów składowisk.

Partia Zielonych uważa, że problemem można było zająć się wcześniej.

Mówi, Robert Suligowski – Partia Zieloni

Zieloni deklarują, że ich cel to likwidacja nielegalnych składowisk do końca bieżącego roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj