Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niemowlę odurzone narkotykami. Areszt dla rodziców dziecka

Facebook

2,5-miesięczne niemowlę trafiło w piątek wieczorem do szpitala w Legnicy z objawami zatrucia. W jego organizmie wykryto obecność środków odurzających. Rodzice dziecka, którzy zostali zatrzymani przez policję, znajdowali się pod wpływem narkotyków.

/fot. dolnośląska policja/

O tym, że w organizmie 2,5-miesięcznego dziecka badanie wykazało obecność środków odurzających, policjantów powiadomił lekarz. Z dzieckiem do legnickiego szpitala zgłosił się ojciec.

Z informacji, jakie uzyskałam wynika, że życiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo – przekazała mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

25-letnia matka i 30-letni ojciec zostali zatrzymani. W niedzielę rodzice usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wystosował już do sądu wniosek o areszt dla obojga rodziców.

Rodzice dziecka byli pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci również ujawnili substancje odurzające. Obecnie prowadzone są czynności w tej sprawie – dodała Tersa.

/fot. dolnośląska policja/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj