Radio Gra Wrocław

Niepokojąco niskie stany krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Szczególnie brakuje tych z grup : O Rh+, O Rh-, A Rh- oraz A Rh+. Dlatego 28 lutego w godzinach od 9:00 do 13:00 przy ulicy Hauke Bosaka 43 pojawi się mobilny autokar, dzięki któremu wygodniej niż dotychczas będziemy mogli oddać krew.

/materiały prasowe/wroclawjestesnabiezaco

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 zaprasza wszystkich zdrowych mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do oddawania krwi i jej składników w RCKiK we Wrocławiu, Terenowych Oddziałach w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych. W tej chwili szczególnie brakuje dawców z grupami krwi O Rh-, A Rh- oraz O Rh+.

/materiały prasowe/wroclawjestesnabiezaco/tu zaparkuje autobus

O czym warto pamiętać?

Zgłaszając się do oddania krwi, należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości- dowód osobisty, paszport, prawo jazdy. Krwiodawcą może być osoba w wieku od 18 do (60- jeżeli nigdy nie oddawała krwi) lub 65 lat (jeżeli już oddawała krew) ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem.

/materiały prasowe/wroclawjestesnabiezaco

Przed oddaniem krwi należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić minimum 2 l płynów. Natomiast w dniu oddawania krwi musimy pamiętać aby zjeść lekkostrawny posiłek a także zadbać o nawodnienie.

Krew możemy oddawać również stacjonarnie w oddziale RCKiK, przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9.

/materiały prasowe/wroclawjestesnabiezaco

Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew i jej składniki znajdziecie tutaj.