Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy przewoził nielegalnych imigrantów

Facebook

Legniccy policjanci zatrzymali kierującego oplem obywatela Litwy, który miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

/fot. dolnośląska policja/

Pasażerami pojazdu byli obywatele Bangladeszu i Pakistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski.

Młodszy aspirant Paweł Noga z dolnośląskiej policji poinformował w środę, że dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o możliwości nielegalnego przewozu imigrantów autostradą A4.

Policjanci zatrzymali jadącego w kierunku granicy polsko-niemieckiej kierującego oplem. Za kierownicą auta siedział obywatel Litwy, natomiast pasażerami było siedmiu obywateli Bangladeszu i obywatel Pakistanu, którzy nie posiadali dokumentów tożsamości i nielegalnie przekroczyli granicę Polski.

„Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że ma on zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami”

– powiedział policjant.

Wszystkie osoby podróżujące tym pojazdem zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Następnie obywatele Bangladeszu i Pakistanu zostali przekazani straży granicznej, z kolei obywatel Litwy odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Polski grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj